• Esileht
  • Ajalugu
  • UUDISED
  • KÜLASELTS
  • Blogi
  • Kontakt
  • KÜLAPLATS/MÄNGUVÄLJAK
  • PILDIGALERII

Joonised /Seletus

KÜLAPLATS/MÄNGUVÄLJAK

  • Asukoht
  • Joonised /Seletus
    /
  • KÜLAPLATS/MÄNGUVÄLJAK
  • /
  • Joonised /Seletus

ASENDIPLAANILINE LAHENDUS

Miiduranna külaseltsi mänguväljaku maastikuarhitektuurne lahendus tugineb projektala ruumilistel kitsendustel, ent samas kontseptuaalselt mängulisusel. Rannaäärset asukohta on rõhutatud taimmaterjali ning katendite valikuga. Kohaidentiteedile viitab Miiduranna külaseltsile omane kalakujutiste graafika, mis on kavandatud infotahvlile ja lauatenniselauale ja ronilale. Kasutatav taimmaterjal on oma olemuselt lihtne, ent samas dekoratiivne, rannaaladele omaselt vastupidav, külmataluv ja vähenõudlik. Taimevalikul on lisaks kontseptsioonile peetud oluliseks ka nende kerget hooldatavust, vastupidavust taimekastis, lastesõbralikkust ja liikide kombineerimisel aastaringse dekoratiivsuse tekitamist.

Mänguatraktsioonid ja katendid on paigutatud ühtsesse geomeetrilisse asetusse, sopistades nii platsi ning pakkudes vaheldusrikkamat väliruumi.
Mänguplatsi turvalisuse tagamiseks on plats sadama evakuatsioonitee poolsest küljest piiritletud puidust taimekastidega. Need, 546mm kõrged kastid, tagavad platsile nii visuaalse kui ka füüsilise serva.

Täiendavate kujunduselementidena on platsi piiritlemisel kasutatud projektalas ning Miiduranna külas leiduvaid rändrahne (h=0.3-1.7m). Nii tekib taimekastidest ja rändrahnudest piire, mis tagab nii mänguplatsi kasutajate turvalisuse (laste jooksmise sõiduteele) kui ka takistab autode liikumise platsile. Platsi piiritleb Miiduranna tee 37 kinnistu poolt põõsaste istutusala.

Mänguväljaku atraktsioonidena on lisaks traditsioonilisele kiigele ja karussellile kavandatud ronila. Platsile on kavandatud pinksilaud. Eesmärk on pakkuda lisaks tavapärastele kataloogitoodetele võimalust fantaasiaks. Mänguväljak pakub väikeses ruumis maksimaalselt kasutusfunktsioone – erinevad atraktsioonid, istumisvõimalused, infotahvel/lava, lauatenniselaud.

Liiklus ja parkimine

Projektala on ülejäänud transpordimaast eraldatud puidust taimekastide (h=546mm) ning rändrahnudega (h=300-1700mm). Nii tekitatakse mänguplatsile nii visuaalne kui ka füüsiline piire, mis eraldab mänguplatsi kasutajaid ja Miiduranna teel liikuvaid autosid.

Turvalisuse tagamiseks on projektialale ja ta vahetusse ümbrusesse kavandatud neli liiklusmärki: nr 161 teekitsend, 231 vastassuuna eesõigus, 232 pärisuuna eesõigus, 421 ümberpõike suund.

VERTIKAALPLANEERIMINE

Vertikaalplaneeringu aluseks on GEOPORT OÜ poolt koostatud Miiduranna tee tupik geodeetiline alusplaan (töö nr. 17130, 08.05.2017, parandatud 05.02.2018). Lähtutud on olemasolevast maapinna reljeefist ja sellest, et peamiselt säilitatakse olemasolev asfaltkatend. Asendiplaanile on lisatud samakõrgusjooned põhimõttelise olukorra kirjeldamiseks, millest lähtub, et vesi voolab Miiduranna tee 37 kinnistu suunas. Miiduranna tee 37 kinnistuomanik on kaardistanud sadevete liikumist ning täheldanud, et peamiselt voolavad sadeveed projektalasse põhjasuunalt Miiduranna sadamaalalt, tekitades nii peamise üleujutuskoha projektala läänepoolseimasse nurka (projekteeritava kiigeala juurde).

Sadeveed juhitakse kahte projekteeritud restkaevu. Vigased kaevupäised asendada ning kaevukaaned tõsta projekteeritud maapinnaga samale tasapinnale.

Kõvakattega alalt juhitavad sademeveed ühendatakse olemasolevasse BET d250mm drenaazitorustikku. Projekteeritud restkaevude liitmikud olemasolevasse kanalisatsioonitorustikku teostada hermeetilistena.

Projekteeritud restkaev, liitmikud on plastikust. Projekteeritud restkaev on ette nähtud liivakoti ja hüdrolukuga. Restkaevude luukide projekteeritud kõrgused on 8,95. Kaevu kõrgus h = 1,2 m + settepesa (liivakotiga min 300 l) ja kaevu välisläbimõõt on De 560/500 mm (POLAR kaev). Restkaevu rest on 560/500. Kaevuluugi koormustaluvus kõvakattega pinnas peab olema min 400 kN. Kaev paigaldatakse sellisena, et kaevu kaant oleks hiljem võimalik tõsta vajalikule kõrgusele. Kaevud paigaldada arvestades olemasolevaid ja projekteeritud maapinna kaldeid. Kaevuluuk peab olema mittekolksuv.

Sadeveekanalisatsiooni rajamisel kasutada ainult kõrge kvaliteediga torusid, ühendusi ja muid tarvikuid. Torustike materjal peab vastama kehtivatele rahvusvahelistele standarditele ning kõikidel torudel peavad olema standardile vastavad märgistused. Kaevud peavad olema varustatud kõikide vajalike tihenditega.

Kaevik rajada sellise sügavusega, et oleks võimalik ehitada ka torustike alused. Kaevamistöödel arvestada kohaliku pinnase kvaliteediga. Töövõtja kindlustab kaeviku määral, mis tagab ohutu tööde teostamise. Minimaalne kaeviku laius toestamata kaeviku korral on 1,0 m, toestatud kaeviku korral 1,2 m. Kaevude kohal tuleb kaevik teha nii lai, et kaeviku ja kaevu seina vahele jäävat tagasitäidet saaks nõuetekohaselt tihendada. Kaeviku seinad tuleb rajada piisava nõlvusega. Vältida liigset kaevamist nii laiusesse kui sügavusse. Kaevikust eemaldada lahtised kivid.

Vajadusel olemasolev sadeveetorustiku sisseviigud projekteeritud ühenduskaevu rekonstrueerida. Kaevikus paigaldada torustik: aluskihina kasutada fr 8/16 killustikku (h=15 cm) mille peale paigaldada II klassi geotekstiil. Toru peale ja külgedele liivapadi 20 cm.

Tagasitäide teostada ca 20 cm paksuste kihtide kaupa, lõpptäide peab olema tehtud liivaga mille filtratsioonimoodul on min 0,5 m/ööpäevas. Kaeviku esmane tagasitäide tehakse käsitsi, et torud ei liiguks paigast ega saaks vigastada. Projekteeritud kaevu ümbruse täide tehakse mittekülmakerkelisest pinnasest vähemalt 0,3 m laiusena. Plasttoru peal võib tihendamist alustada alles peale seda kui toru lae peal on min 0,30 m täitekiht. Tagasitäide tihendatakse kuni 98% tiheduseni.

Kaevude ümber teha lõplik kaevu tagasitäide kaevu välispinnast min 0,50 m kauguselt sõreda, mittekülmuva materjaliga.

Paigalduse järgselt olemasolev torustik läbi pesta/puhastada!

Paigaldusel järgida lisaks ka tootjapoolseid juhiseid.

Antud lahenduse puhul on arvestatud valingveega 5l/s.
Lahendus on koostatud tuginedes lähteandmetele, kust puudus geoloogiline uuring.

Olemasolev asfalt eemaldatakse mänguatraktsioonide turvaaladelt, millele on kavandatud liivakatend, mis ühtlasi hõlbustab vee pinnasesse imbumise. Liivakihi alla rajada lisanduvalt dreeniv killustikukiht (frak 16/32, 150mm). Võimalusel kasutada olemasolevat killustikku (asfaltialune).

KATENDID

Projektalas on suures osas säilitatud olemasolev asfaltkatend, kuna see võimaldab pallimängu, keksu, erinevate mängude mahajoonistamist ja kriitidega joonistamist. Samuti on asfalt mugav pinnakate kogunemisteks, pisemateks üritusteks jms.
Asfaltkatend eemaldatakse ainult mänguväljakuatraktsioonide alustelt turvaaladelt.

Olemasolev betoonist äärekivi, mis piiritleb asfaltkatendit Miiduranna tee 37 kinnistu poolt, on kavandatud parandada ja vajadusel asendada (800x150x300mm; h=15cm).

Mänguplatside aluseks pinnakatteks on 400mm liivakiht (frak. 0.2-2mm, ei tohi sisaldada muda ega savitükke), mille põhja ja külgedele on paigaldatud geotekstiil, et takistada taimede kasvamist ning liiva segunemist aluspinnasega. Säilitatakse olemasolev asfaltialune killustikalus.

Kiike ümbritsev liivaala servatakse betoonist äärekiviga (800x150x300mm; h=3-5cm).

Karusselli ja ronilat ümbritsevad liivaalad servatakse sügavimmutatud puitprussklotsidega (100x100x70mm, pruun), mis jäävad ülaservaga 10mm ümbritsevast maapinnast kõrgemale. Puitprussklotsid on omavahel traadiga ühendatud ning paigaldatakse 30mm liivaalusele, mille all on killustikalus.

Kõik rajatavad atraktsioonid peavad jääma vaba kukkumiskõrgusega 2 meetri piiresse. Atraktsioonide vundeerimisel jälgida, et vundamendi ülaosa jääks mängupinnast vähemalt 200mm allapoole (vastavalt EN- 1176 standardile).

VÄIKEVORMID

Projekteeritava mänguväljaku väikevormid jagunevad kaheks: valmistooted (lauatennise laud, kiik, karussell, jalgrattahoidjad) ning eritellimusena valmistatud väikevormid (ronila, taimekastid, infotahvel/lava ning kaks pinki). Kõik väikevormide puitosad on sügavimmutatud ning värvitud metallosad kuumtsingitud. Käesolevale projektile on lisatud mänguväljaku elementide ettepanek. Mänguväljaku väikevormide lõplik valik ja konstruktsioonid täpsustada vastavalt tootjapoolsetele joonistele ja paigaldusjuhenditele. 






















MIIDURANNA KÜLASELTS  info@miiduranna.ee 

      MEIE TEGEMISI TOETAB:

  • Esileht
  • Ajalugu
  • UUDISED
  • KÜLASELTS
    • Dokumendid
      • Majandusaasta aruanded
  • Blogi
  • Kontakt
  • KÜLAPLATS/MÄNGUVÄLJAK
    • Asukoht
    • Joonised /Seletus
  • PILDIGALERII